Każdy biznes ma swoją historię. Mój też.

Dlaczego zajmuję się rękodziełem?
Ponieważ nie wiele trzeba inwestować by zacząć, wystarczy stara ale działająca maszyna do szycia, na początek wystarczą stare nieużywane ciuchy zawalające szafę, troszeczkę wolnego czasu i chęci. 
W końcu ileż można oglądać to pudło, podczas snu dziecka.
Nie pamiętam już co było bodźcem, może program w telewizji, może Internet, nie istotne. W każdym bądź razie, choć wykształcenie miałam ukierunkowane na szwaczkę, nigdy wcześniej z tego nie korzystałam i nie zamierzałam, a tu taki numer, wyciągnęłam z szafy maszynę do szycia i zaczęłam szyć najprostszego trójkątnego stwora, kurczako podobnego.
No i połknęłam bakcyla. Szukanie surowców, wpierw lokalnie, później w Internecie ( w telewizorze się nie dało :) ) później pierwsze zakupy tkanin, różnych kolorów i maści, na początek nie za dużo. Nie było gdzie tego składować. Maszyna zajmowała stół, jedzenie obiadu to dosłownie z talerzem w ręku :(, wszędzie walały się ścinki materiałów.
Szyłam, dotąd aż maszyna się nie zepsuła, wykończyłam ją, szyłam na pożyczonej z kamieniem na sercu, bo jak się popsuje, trzeba będzie odkupić, oddałam, kupiliśmy nową maszynę, jeszcze nie chciałam szaleć, dlatego zdecydowaliśmy się na polski produkt, chcieliśmy inwestować w polski sprzęt, jakież to złudne jest, Made in PRC i niestety jakość tej maszyny też marna była i nadal jest, bo jeszcze ją męczę i siebie też, ale dni jej policzone już są.

Swego czasu kupiliśmy overlocka Singer w Lidlu, że to podróba Singera, dowiedzieliśmy się jak się zepsuł, Singer nigdy nie miał takiego modelu. Dziś szukamy innego owerlocka, oczywiście że są fajne overlocki z bajerami i firmowe ale też fajnie kosztują. Przeglądamy Internet i szukamy, wstępny wybór padł na Arka Radom. Ostatecznie jednak zdecydowałam się na zakup overlocka Medion, sprzedawanego w sklepach Aldi, Ja jednak kupiłam go przez Internet. Nie powiem działa dobrze, nie narzekam. Mieć a nie mieć, tym bardziej że już się miało kiedyś, to jak nie masz czujesz się jak bez ręki :)

Do domu zaopatrzyliśmy się w maszynę do szycia z demobilu, jak szaleć to szaleć :) i mam Brothera, na razie jeszcze jej nie używałam, acz sprawdzaliśmy ją wszerz i wzdłuż, działa dobrze, zobaczymy poźniej jak na dłuższą metę będzie. Nadal jest dobrze, jest cichsza od Łucznika, ale też Łucznik jest więcej wykorzystywany.

DecoCreator HandMade in Poland

ul. Żagańska 112/17 (prywatne mieszkanie w trakcie wiecznego remontu ;( )   68-200 Żary

+48 664 991 784

deco.pudelka@gmail.com

Płatności przyjmujemy gotówką i kartą.